Trendy barvy a vzory v interiéru pro rok 2018

Publikováno : 2018-02-26 09:41:47
Kategorie : Trendy

Rokem 2018 se prolíná mnoho stylů. Některé přesahují z roku 2017 a k nim se přidávají zcela nové, kterými váš interiér můžete znovu oživit. Je tedy jen na vás, jaký trend je vašemu srdci blízký a kterému tedy dovolíte zkrášlovat právě váš příbytek. Připravte se, představujeme vám ty nejžhavější interiérové trendy roku 2018!

Pohrajte si s trendy barvami roku 2018

Pantone. Tento pojem vám jistě není cizí, jestliže se alespoň trošku zajímáte o interiérový design. Tým ze společnosti Pantone každoročně připravuje vzorník barev podle světových návrhářů. Loni byla barvou, která udávala směr celému světu, krásná svěží zelená zvaná Greenery. Je to barva líbezná, takže není divu, že ji uvítáme v interiérech i v roce 2018.

Novou barvu pro rok 2018 už vám také nebudeme tajit, jedná se o tajemnou fialovou, která probouzí inspiraci, kreativitu a láká nás svou smyslností. Její název je Ultra Violet. V těsném závěsu za ní je pak Heart Wood, rovněž okouzlující barva, kterou bychom mohli přesně pojmenovat jako starorůžová nebo kouřově šedorůžová.

Vedle těchto magických barev prostupují interiérem v roce 2018 především barvy jako výrazná červená, chladná hnědá, mentolová, ledová růžová, khaki a jakýkoli modrá. Chybu neuděláte ani s černobílou kombinací, všemi typy zelené nebo zemitými barvami.

Nechte se lapit trendy vzory roku 2018

Ostýchavost dejte stranou. V roce 2018 převládají výrazné vzory a motivy, takže určitě zapomeňte na to, že se budete utápět ve strohosti a nenápadnosti. Teď je pravý čas k tomu, aby váš interiér krásně prokoukl. Směle aplikujte květinové vzory, které jsou opět v módě.

Nebojte se přírodních motivů a nechte vaším interiérem prohánět zvířata, vypěstujte si tam celý les a klidně mu dopřejte i dávku exotiky, tedy jakýkoli motiv palem a džungle je také vítaným prvkem. Hoďte to vše na polštáře, čalounění, ubrusy i na zeď v podobě tapet. Pokud příliš neholdujete přírodním motivům, i pro vás máme řešení. Hrajte si s geometrickými vzory. Trojúhelníky, šestiúhleníky a obdélníky vypadají také skvěle. A pokud chcete v prostoru zanechat kus sebe, nakreslete si na zeď originální malbu nebo si vyšijte netradiční vzory například na povlaky na polštářky.

Další interiérové zkrášlování v roce 2018

Jakým dalším způsobem je možné dodat šmrnc interiéru podle trendů roku 2018? Vpusťte k sobě domů skandinávský styl – přírodní materiály, starožitné kousky, světlé barvy, dřevěné prvky, různé typy osvětlení a velké množství textilních doplňků, jako jsou polštářky, deky a plédy. Vedou také krásně oblé tvary, které se vyjímají například na pohovce, křeslech a rozích stolu. Nebojte se ani šílených kombinací. Roku 2018 vládne maximalismus. A třešničkou na dortu jsou rostliny s výrazným vzorem listů.

skandinávský styl

Rada na závěr: Nemusíte nutně měnit celý svůj byt nebo dům, stačí když jej ozvláštníte něčím novým z trendů roku 2018, a tím mu dodáte nový svěží vítr a trendy vzhled.

Sdílet tento obsah

Přidat komentář

 (s http://)

Uvedeno v magazínech