Nebojte se růžové. Proč a jak ji použít v interiéru?

Publikováno : 2018-09-15 09:19:57
Kategorie : Trendy

Růžová barva dělí společnost na dva protipóly. Jedna skupina lidí ji má ráda a neostýchá se do růžové obléknout sebe, svůj byt a věci kolem. Kdežto druhé skupině lidí je tato barva z nějakého důvodu naopak protivná a obloukem se jí vyhýbají. Existuje však i zlatá střední cesta, kterou se ubereme i my. Ukážeme vám, čemu všemu růžová sluší a jak perfektně může v interiéru vypadat. Ovšem pro velké milovníky růžové stále platí, že nic se nemá přehánět.

Jak působí růžová barva na lidskou psychiku

Růžové barvy je netřeba se bát. Jedná se o barvu veselou a hravou, která zklidňuje emoce a přináší klid a harmonii. Říká se, že ten, kdo má růžovou barvu v oblibě, je velmi přátelský, něžný, laskavý, vřelý, ale také citlivý. Růžová je rovněž symbolem nevinnosti a mladistvosti. Zkrátka je to barva velmi příjemná, která z interiéru dokáže vykouzlit útulné a klidné místo, kde se budete cítit velmi dobře.

Anglická tapeta Polka Anglická tapeta Chevron

S jakými odstíny růžové se nejčastěji setkáváme

Muži obvykle vidí jen jednu barvu: růžovou. Ovšem taková růžová se dá ženským okem rozdělit na ještě specifičtější odstíny.

Anglické křeslo Long Island - Oyster Pink Stolička pale pink Green Gate

Světle růžová – pudrová, starorůžová, slézová, korálová Výrazná růžová – bodláková, fuchsiová, křiklavě růžová, nachová Tmavá růžová – cyklámenová, jahodová, malinová, rubínová, třešňová

Váza pale pink Green Gate

Jak používat růžovou barvu v interiéru

Ač je růžová barva kontroverzní, v interiéru je velmi univerzální a s grácií umí oživit obývací pokoj i ložnici. Dokáže být něžná i divoká. Záleží, který její odstín zvolíte. Do světlejších tónů růžové můžete obléknout i větší část místnosti – závěsy, sedačku i dekorace. Ovšem i tak s citem, ať to ve výsledku nevypadá jako království z cukrové vaty. Pokud to tedy není váš záměr ;-)

Růžová není jenom barva, je to styl. - Miley Cyrus

Správné množství růžové v interiéru není nijak definováno, takže vám bohužel neřekneme, že maximálně dvě růžová křesla, růžové závěsy, jedna růžová lampička a dost. Nicméně s citem pracujte především s výraznějšími tóny růžové. Například v takové fuchsiové ponechte jen pohovku nebo křesla. Vždy nějakou dominantu místnosti a k tomu drobné dekorace v téže barvě. Pokud si nejste jistí a chcete svůj byt dovést opravdu k dokonalosti, nejjednodušším řešením je poradit se s odborníkem.

A na čem vypadá růžová v interiéru nejlépe? To je otázkou vkusu. Obecně ale vypadají moc hezky křesla s pudrovým otahem, růžové polštáře nebo originální tapety na zeď.

Anglická tapeta Papavera Anglická tapeta Flamingos

Sdílet tento obsah

Přidat komentář

 (s http://)

Uvedeno v magazínech