Jak vytvořit dokonalé místo pro čtení a relaxaci

Publikováno : 2018-10-03 19:02:13
Kategorie : Trendy

Vypadá to, že letní teploty se s námi nadobro rozloučily a začal pravý podzimní čas. Opět je nám báječně v teple domova s hrnkem čaje, hřejivou dekou a knihou. A aby takové chvíle stály skutečně za to, vytvořte si pohodlný čtenářský a relaxační koutek, ve kterém vám nebude nic chybět. Poradíme vám, z čeho by se měl skládat. Inspirujte se v La natura.

Pohodlně se uvelebte do křesla

Pro čtení a relaxaci je ideální křeslo ušák, protože se v něm velmi dobře sedí. Pohodlně si opřete hlavu, jelikož disponuje vysokými zády, a ruce si odložíte na měkké opěrky. Podle nás je to asi nejlepší relaxační křeslo, které vůbec existuje. A vypadá doslova královsky, takže jej můžeme pasovat na křeslo do obývacího pokoje, které se vám bude jen těžko opouštět.

Křeslo Franklin Park Wing Křeslo Franklin Park Wing

Na odkládací stolek si položte teplý čaj nebo kávu

Vedle křesla by měl stát v každém případě odkládací stolek. Malý, velký, na kolečkách, dřevěný, ratanový, kulatý nebo hranatý... to už záleží na vás, který se do vašeho interiéru hodí nejlépe. Díky němu budete mít vše po ruce.

odkládací stolek odkládací stolek

Uložte své oblíbené knížky do domácí knihovny

Obklopte se svými milovanými knižními tituly krásně seřazenými v poličkách. V blízkosti křesla se bude domácí knihovna perfektně vyjímat. Teď už nebude pochyb, že je právě toto čtenářský koutek, kde vás nikdo nesmí rušit.

knihovna knihovna

Dejte nohám odpočinout na taburetu nebo podnožce

Své pohodlí při čtení ještě zvýšíte, když si pod nohy umístíte taburet nebo podnožku pod nohy. Úplně ideální je taburet s úložným prostorem, kde si můžete schovat knížky, poznámky a vše, co chcete mít při sobě.

taburety

Zabalte se do hřejivé deky

Čtení si náramně užijete především tehdy, když vám nebude zima. Příjemná deka, do které se zachumláte, zahřeje vaše nohy a když si ji přehodíte i kolem ramen, bude vám krásně teplo.

Rozsviťte si lampičku, abyste si nezkazili oči

A to nejdůležitější na závěr – světlo. Bez něj za tmavých podzimních večerů nic nepřečtete. Pořiďte si proto kvalitní lampičku na čtení a žárovky, ze kterých vás nebudou bolet oči. Ideálním řešením jsou světla, u nichž můžete měnit intenzitu svícení. Na čtení zvolíte výraznější světlo a pro relaxaci jemné a konejšivé.

Co by podle vás nemělo v čtenářském koutku chybět?

Sdílet tento obsah

Přidat komentář

 (s http://)

Uvedeno v magazínech