3 důvody, proč vyzkoušet čistý skandinávský styl s dotekem přírody

Publikováno : 2018-03-28 17:09:22
Kategorie : Trendy

Seveřané ví, jak zatočit s tmou a nevlídností. Musí. Zima je na severu dlouhá a tmavá. Aby neupadli do depresí a udrželi si dobrou náladu, oblékají svůj interiér do skandinávského stylu. V něm nenajdete žádné obskurní věci ani kýče. Je to lehkostí protkaný design, jenž si okamžitě zamilujete. Co je pro něj typické?

Hra s přírodními materiály a návrat k přírodě

Skandinávský styl používá především dřevo, kámen a přírodní tkaniny, jako jsou bavlna a len. Dřevo může být kdekoli – v podobě dřevěné podlahy, která nestudí a dobře izoluje, rustikálního nábytku, ozdobných dřevěných obkladů nebo dekorací ze dřeva. V kombinaci se sklem vytváří vzdušní prostor a v kombinaci s kamenem zase útulnou jeskyňku. Vše je ale v duchu lehkosti a dostatku světla. Přírodní tkaniny pak můžete najít na polštářcích, přehozech i prošívaných dekách, které nejen příjemně zahřejí, ale líbezně dozdobí interiér.

kuchyně

Útulnost a zároveň velkolepý prostor díky panenské čistotě

Sofistikovaná jednoduchost. Tak lze charakterizovat skandinávský styl. Velmi chytře nakombinované jednoduché prvky, které ve výsledku tvoří útulné a příjemné bydlení. Stačí koberečky, pár obrazů a fotografií, svícnů a květin a i s tímto málem si zvládnete vytvořit jedinečný interiér hodný obdivu. Jednoduché tvary a linie bez zbytečností zasazené do čistých tónů = skandinávská dokonalost.

obývací pokoj

Průnik světla a dobré nálady

Neutrální tóny a barvy jsou múzou interiérů. Vytváří pozitivní energii a jsou prostorem pro kreativitu. Lze je totiž úžasně kombinovat s čímkoliv, co vám vyvstane na mysli. Když použijete barvy krémovou, bílou, světle šedou a hnědou, můžete zůstat v těchto skandinávských světlých tónech, nebo je doplnit výraznými barevnými prvky, čímž docílíte úplně nového interiéru. S využitím severského stylu si tedy můžete hrát na chameleony a svůj domov neustále měnit, jak se vám zlíbí, aniž byste museli neustále vše přemalovávat či nakupovat nové vybavení. Tento styl je totiž neuvěřitelně univerzální a variabilní.

Ovšem není to jen o barvách. Dokonalé vzdušnosti docílíte s použitím kvalitního osvětlení a velkých oken bez záclon, což je pro skandinávský styl typické. Zde není prostor pro tmavá zákoutí a depresi. A my v La natura plně souhlasíme, a proto u nás najdete celou řadu produktů ve skandinávskému stylu.

pohovka stůl s lavicí

 Chcete, aby byl váš interiér nadčasový a úžasně minimalistický? Objevte skutečný význam slov: v jednoduchosti je krása. Přesně jim odpovídá skandinávský styl v interiéru.

 

Produkty z La Natura:

http://www.lanatura.cz/jidelni-zidle/2114-anglicka-jidelni-lavice-arundel-220-cm.html

http://www.lanatura.cz/pohovky-a-sofa/2467-anglicka-pohovka-george-medium-gabriela-stone.html

Sdílet tento obsah

Přidat komentář

 (s http://)

Uvedeno v magazínech